Check Out
Home
Small Fry Q&A
History
Title games
Officers
Famous Alumni
Small Fry Forms
Bylaws (PDF)
Camps
Links
48th annual International Tournament
Teams
First Round- April 5
Moe Reed tourney
Teams/Times
Winners
Robert Taylor-56
9 a.m. - Court 1
Highwood Heat-37
10:15 - Court 1
Solo Pirates-39
Change 4 a Dollar-40
11:30 - Court 1
Prodigy Elite-42
Kenosha-34
12:45 - Court 1
Harvey-28
Arecibo Capitanes-45
9 a.m. - Court 2
Ponce Lomas-49
Marquette Best-54
10:15 - Court 2
St. Croix-27
Bayamon ABB-50
11:30 - Court 2
Chi-Town NBN-26
Bucaplaa-40
12:45 - Court 2
Chicago Heights-28
Home(HIGHLIGHTS) (Wednesday) Title Day Tourney notes Free-ThrowShootout3-Point Shootout
Winner's bracket
April 5
April 6
April 7
Robt. Taylor-54
2 p.m. (1)
R. Taylor-51
Solo Pirates-34
11:30 am (1)
R. Taylor-47
Prodigy Elite-36
4:30 pm (1)
Kenosha-42
2 pm (AA)
Bayamon
Ponce Lomas-44
2016 Champ
3:15 pm (1)
Marq Best-34
12:45 pm (1)
Bayamon-49
Kenosha-56
Bayamon-39
12:15 (AA)
Kenosha
5:45 pm (1)
Bayamon-56
Marq Best-51
3rd Place
Bucaplaa-29
Fifth-place bracket
Back to top
Solo Pirates-30
Solo Pirates-43
9 am (1)
Prod Elite-38
Bucaplaa
2 pm (1)
Ponce Lomas
7th place
Ponce Lomas-46
5th place
Bucaplaa-45
10:15 am (1)
P. Lomas-46
Consolation bracket
Caguas Libac-55
2 pm (2 - OT)
Caguas Libac-56
Highwood-49
11:30 am (2)
Caguas L - 41
Change 4 $$-39
4:30 pm (2)
Harvey-48
Harvey-46
11 am (AA)
Arecibo
Arecibo-46
C. champ
3:15 pm (2)
Arecibo-53
St. Croix-25
12:45 pm (2)
Arecibo - 46
Harvey-39
Chi-Town-58
Chi-Town
5:45 pm (2)
Chi-Town-51
Chi-Town-49
11th Place
Chicago Hts-34
13th-place bracket
Highwood-51
Change 4 -47
9 am (2)
Highwood-40
Change 4 $$-40
Change 4 $$
2 pm (2)
Highwood
15th place
St. Croix-20
13th place
St. Croix-35
10:15 am (2)
Chgo Hts-33
Chicago Hts-39
Teams Arecibo Capitanes Bayamon ABB Bucaplaa Caguas Libac Change for a Dollar Chicago Heights Chi-Town NBN Harvey
Free Throw Shootout Champion Jherrone Jones, Avalon Runners Semifinalists Jherrone Jones, Avalon (15) Jahfori Samuel, St. Thomas (14)
Highwood Kenosha Marquette Best Ponce Lomas Prodigy Elite Robert Taylor Solo Pirates St. Croix
Three-Point Shootout Champion Terrance Ford, Robert Taylor Semifinalists Terrance Ford, Robert Taylor (10) Anthony Joseph, St. Thomas (9)