50th annual International Tournament
Teams
First Round- April 3
Moe Reed tourney JV Tourney
Teams/Times
Winners
Southern Ponce- 40
9 a.m. - Court 1
Kenosha- 50
10:15 - Court 1
Homewood- 21
Bayamon ABB A- 71
11:30 - Court 1
Network Stars- 30
Solo Pirates- 63
12:45 - Court 1
Ponce Constancia- 36
Robert Taylor- 59
9 a.m. - Court 2
Bucaplaa- 30
Highwood- 45
10:15 - Court 2
St. Thomas, VI- 39
Marquette Best- 47
11:30 - Court 2
Rising Stars- 35
Chicago Heights- 43
12:45 - Court 2
Chi-Town NBN- 33
Home Title Day Game highlights Tourney notes Free-ThrowShootout3-Point Shootout
Winner's bracket
April 3
April 4
April 5
So. Ponce- 21
2 p.m. (1)
Kenosha- 42
Kenosha- 46
11:30 am (1)
Solo Pirates-41
Bayamon ABB-46
4:30 pm (1)
Solo Pirates- 47
Solo Pirates- 62
2 pm (AA)
Chicago Hts
Robert Taylor- 30
2018 Champ
3:15 pm (1)
Highwood- 30
12:45 pm (1)
Chicago Hts-48
Kenosha- 27
Marq Best- 21
12:15 (AA)
Highwood
5:45 pm (1)
Chicago Hts- 42
Highwood- 35
3rd Place
Chicago Hts- 49
Fifth-place bracket
Back to top
So. Ponce- 31
So. Ponce- 37
9 am (1)
Bayamon A-45
Bayamon A- 35
Marquette Best
2 pm (1)
Robert Taylor
7th place
Robert Taylor-41
5th place
Marq Best- 41
10:15 am (1)
R. Taylor-49
Marq Best- 29
Consolation bracket
Tri-City Ballers
2 pm (2)
Homewood- 32
Homewood
11:30 am (2)
Homewood- 36
Network Stars-37
4:30 pm (2)
Ponce Const.- 30
Ponce Const.-39
11 am (AA)
Bucaplaa- 18
C. champ
3:15 pm (2)
St. Thomas- 53
St. Thomas- 39
12:45 pm (2)
St. Thomas- 33
Ponce C.- 53
Rising Stars-49
3:15 pm (4)
Chi-Town NBN
5:45 pm (2)
Chi-Town NBN-41
Chi-Town- 60
11th Place
Chi-Town NBN-70
13th-place bracket
9 am (2)
Network Stars-34
Network Stars
Bucaplaa
Rising Stars
15th place
Bucaplaa- 34
13th place
10:15 am (2)
Rising Stars-37
Rising Stars- 55
Teams Bayamon ABB Bucaplaa Chicago Heights Chi-Town NBN Highwood Homewood Kenosha Marquette Best
Free Throw Shootout Semifinalists Benjamin King, Solo Pirates Khalid Crockeran, R. Taylor
Network Stars Ponce Constancia Ponce Southern Rising Stars Robert Taylor Panthers Solo Pirates St. Thomas, VI Tri-City Ballers
Three-Point Shootout Semifinalists Colin Wainscott, Solo Pirates Rickey Davenport, Runners Lavarus Bracey, Chi-Town Yail Reyes, Bayamon A